Wenecja Północy

Chociaż co do ilości i rozmachu turystycznych atrakcji Wrocław z pewnością nie może konkurować z wielkimi europejskimi stolicami, takimi jak Paryż czy Barcelona, jednak z roku na rok staje się miejscem spotkań podróżników, biznesmenów i - przede wszystkim – wszystkich wielbicieli dobrej zabawy. Znajdują tu coś dla siebie zarówno ci, którzy lubią zwiedzać z przewodnikiem, jak i miłośnicy samodzielnego odkrywania miasta "od podszewki".

Niektórzy nazywają Wrocław Wenecją Północy. Na pierwszy rzut oka to porównanie może nam się wydać mocno przesadzone (no bo właściwie gdzie te kanały?), jednak wkrótce przekonamy się, że w pełni oddaje atmosferę miasta. Dzieje Wrocławia rozpoczęły się już w średniowieczu, gdy znalazł się on na trasie jednego z największych traktów kupieckich – Bursztynowego Szlaku. Dziś znajduje się tutaj drugi co do wielkości w Polsce Rynek (na pierwszym miejscu jest Kraków), dziesiątki imponujących gotyckich kościołów, dokładnie sto dwadzieścia mostów (w tym świeżo wybudowany Most Milenijny) i ogromna ilość parków.

Powyżej: Wdrap się na wieżę kościoła św. Elżbiety, by podziwiać piękną panoramę...

Poniżej:... albo daj się ugryźć radioaktywnemu pająkowi i wdrapuj się, gdziekolwiek zechcesz!Ekskluzywne hotele
 


Devils Wrocław poszukuje zawodników
Drużyna futbolu amerykańskiego Devils Wrocław prowadzi dwie rekrutacje. Pierwsza akcja rekrutacyjna ma na celu pozyskanie młodych zawodn...


Radio Taxi Serc

reviewed on 19.03.2024
"Jestem na ogół zadowolona z kursów taksówkami tej firmy. Niestety dzisiaj przyjechała taksówka na miejsce zamówienia, a kiedy podchod..."
napisz w�asn� opini�


Wrocław - dojazd
Wrocław - komunikacja
wyszukiwarka
Ważne telefony
Poradnie we Wrocławiu


Wydarzenia doroczne
Historia Wrocławia
Stare Miasto
Odra
Wrocław - Zoo


Jak zwiedzać miasto
Nocne życie Wrocławia
Nagroda Angelus
Sushi we Wrocławiu
Wesele we Wrocławiu


e-krakow.com
e-warszawa.com
e-zakopane.com
e-poznan.com
e-gdansk.com

Na początek spaceru po Wrocławiu warto wybrać pięknie odrestaurowane Stare Miasto. Stamtąd, po przekroczeniu rzekiOdry dotrzemy na wrocławskie wyspy. Najstarszą z nich jest Ostrów Tumski - pełen zieleni, wspaniałej architektury kościelnej i uroczych zaułków, po których można błądzić godzinami.

Jeśli trafimy tutaj na dłużej niż weekend, warto zorganizować wyprawę do wschodniej części miasta. Leżący na prawym brzegu Odry Plac Grunwaldzki nie jest może najurokliwszym miejscem w mieście, ale warto zapoznać się z jego burzliwą historią (podczas drugiej wojny światowej pełnił on funkcję pasa startowego). Jeszcze dalej na południe odnajdziemy wybudowaną w latach trzydziestych ubiegłego wieku Halę Stulecia (Ludową), wpisaną na Listę ¦wiatowego Dziedzictwa UNESCO. Inną budowlą z okresu Trzeciej Rzeszy, na którą natrafimy w tej okolicy, jest gigantyczny Stadion Olimpijski wybudowany w 1936 roku i od tego czasu cierpliwie czekający na swoje Igrzyska. Z kolei tuż za Halą znajduje się Park Szczytnicki, a w nim malowniczy Ogród Japoński z oryginalną roślinnością sprowadzoną z Kraju Kwitnącej Wiśni. A dla małych i dużych dzieci wielką atrakcją pozostaje Wrocławski Ogród Zoologiczny.

Dzięki swojej barwnej historii Wrocław stał się miastem wielokulturowym, w którym przenikają się wpływy niemieckie (odziedziczone po przedwojennym mieście Breslau) oraz polskie, a właściwie kresowe: spora część wrocławian to potomkowie mieszkańców polskiego Lwowa, przewieziono tu także większość dorobku kulturowego tego miasta. Na czele plasuje się Biblioteka Ossolineum i Panorama Racławicka.

Oczywiście, nawet jeśli nie jest dla Ciebie tak istotna historia i kultura Wrocławia, i tak znajdziesz tu mnóstwo rozrywek... Postaramy się doradzić Ci, jak wybrać dobry hotel, poinformujemy Cię, gdzie znajduje się najlepsza restauracja , pomożemy znaleźć najpopularniejszy klub czy pub.