Komunikacja w mieście

Taksówką

Taksówka to najlepszy sposób na dotarcie do domu dla wszystkich, którzy mieszkają daleko od centrum, nie mają ochoty czekać na nocne autobusy (bo te jeżdżą dosyć rzadko i zazwyczaj są wypełnione po brzegi) lub planują całonocną imprezę, po której na pewno nie będą w stanie prowadzić samochodu. Wrocławscy taksówkarze są życzliwi i zazwyczaj można uciąć sobie z nimi pogawędkę na aktualne tematy. Pamiętajmy, że lepiej jest zamówić taksówkę dzwoniąc pod bezpłatny numer radia taxi: jest wtedy o kilka lub kilkanaście procent tańsza od tych, które czekają na postoju.

¦rodkami transportu miejskiego

Jak większość polskich miast, Wrocław posiada dobrze rozwinięty system komunikacji miejskiej. Ostatnio na ulicach coraz częściej możemy zobaczyć nowe, komfortowe autobusy i tramwaje - zaprojektowane specjalnie na potrzeby miasta. Zwykłe bilety kosztują 2 złote (ulgowe – złotówkę), nieco więcej wyniesie nas komunikacja miejska nocą (2,80 lub 1,40 zł). Jeśli planujesz zostać we Wrocławiu na dłużej, radzimy zaopatrzyć się w kartę przejazdową na okaziciela – na okres jednego, pięciu, dziesięciu lub trzydziestu dni. Możemy je kupić w kiosku lub w automacie biletowym na przystanku.


Samochodem

Jeśli decydujesz się na poruszanie się po mieście własnym samochodem, możesz być pewien, że dostarczy Ci to wielu mocnych wrażeń. Wrocław już od lat cieszy się zasłużoną opinią jednego z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, a bezustanne remonty i objazdy też nie ułatwiają sprawy. Z drugiej strony, samochodem można tu dojechać prawie wszędzie, włącznie ze ścisłym centrum – pamiętajmy tylko, że parkingi w większości są płatne (kartę postojową kupimy w najbliższym kiosku, u parkingowego lub w parkomacie).

Powyżej: Tyle dróg do domu, ile taksówek w mieście

Poniżej: Standardowe oznakowanie we Wrocławiu... przygotuj się na ostrą jazdę!Ekskluzywne hotele
 


Devils Wrocław poszukuje zawodników
Drużyna futbolu amerykańskiego Devils Wrocław prowadzi dwie rekrutacje. Pierwsza akcja rekrutacyjna ma na celu pozyskanie młodych zawodn...


Centrum Stomatologiczne Vitalium AS

reviewed on 24.09.2020
"Nie polecam - miejsce w ktorym za wszelka cene chcą sprzedac usluge ale nie ja wykonac, traktują pacjęta jak kupującego i za wszelką ce..."
napisz w�asn� opini�


Wrocław - dojazd
Wrocław - komunikacja
wyszukiwarka
Ważne telefony
Poradnie we Wrocławiu


Wydarzenia doroczne
Historia Wrocławia
Hotele w Starym Mieście
Stare Miasto
Lotnisko


Wrocław Non Stop
Nocne życie Wrocławia


e-zakopane.com
e-krakow.com
e-warszawa.com