Nauka

Wrocław to jeden z ważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Znajdziemy tu dwanaście państwowych szkół wyższych, na czele z Politechniką, Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Przyrodniczym i uczelniami artystycznymi. W tym sześćsettysięcznym mieście mieszka aż sto czterdzieści tysięcy studentów - to głównie dzięki nim Wrocław zyskał opinię miasta młodego, otwartego na inwestycje i kształcącego profesjonalistów w każdej dziedzinie, w którym biznes odgrywa dużą rolę.

Niewątpliwie na największą uwagę zasługuje Politechnika Wrocławska, która od lat uważana jest za jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju (w rankingu tygodnika Wprost w 2006 roku zdobyła pierwsze miejsce). Naukowcy i studenci Politechniki niemal hurtowo wygrywają światowe konkursy i zdobywają zagraniczne stypendia. Równie mocną pozycję zajmuje na uczelnianym rynku Uniwersytet Przyrodniczy – do niedawna nazywany jeszcze Akademią Rolniczą. Słynne są także wrocławskie szkoły artystyczne – powstałe w 1946 roku Akademia Sztuk Pięknych i Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna z jednym z dwóch w całej Polsce wydziałów lalkarskich.

Ale obok wykształcenia akademickiego przyda nam się także znajomość języków – szczególnie w stolicy Dolnego Śląska, która w ostatnich latach jako prawdziwy tygiel i centrum kulturowe. Coraz częściej możemy spotkać na wrocławskich ulicach Niemców, Brytyjczyków, Skandynawów, a nawet Japończyków – i to zarówno turystów, jak i mieszkających tu na stałe pracowników zagranicznych firm. Dlatego dużym powodzeniem cieszą się szkoły językowe, które uczą obcokrajowców polskiego, a Polaków – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego i wszystkich tych języków, którymi na co dzień posługują się dawni i nowi mieszkańcy miasta.

Edukacja...


Edukacja...

Gdzie iść na studia? Jaki wybrać kierunek? Gdzie najlepiej uczyć się języków obcych i który z nich jest najbardziej przydatny? Jaka metoda nauki jest najskuteczniejsza? Co robić, gdy konkurencja robi się coraz liczniejsza i silniejsza? Wybór najlepszej szkoły, uczelni to bardzo ważna sprawa w chwili obecnej, szczególnie dla każdego, zaczynającego poważny etap swojej edukacji. To, co wybierzemy teraz, zaważy w ogromnym stopniu na przyszłości. Warto więc przemyśleć kilka razy obecne wybory tak, żeby nie mieć trudności z tymi, które dopiero nastąpią.Ekskluzywne hotele
 


Devils Wrocław poszukuje zawodników
Drużyna futbolu amerykańskiego Devils Wrocław prowadzi dwie rekrutacje. Pierwsza akcja rekrutacyjna ma na celu pozyskanie młodych zawodników...


Klubo-Kawiarnia PRL

reviewed on 30.12.2019
"Ochrona w tym lokalu to jakiś kiepski żart Kto takich prostakòw zatrudnia Nikt kto nie jest ich znajomym nie może liczyć na normalne tr..."
napisz własną opinię


Wrocław - dojazd
Wrocław - komunikacja
wyszukiwarka
Poradnie we Wrocławiu


Wydarzenia doroczne
Historia Wrocławia
Hotele w Starym Mieście
Stare Miasto
Lotnisko


Nocne życie Wrocławia
Nagroda Angelus
Sushi we Wrocławiu
Wesele we Wrocławiu


e-krakow.com
Edukacja w Krakowie
Nauka w Warszawie
e-warszawa.com
e-krakow.com
e-zakopane.com