Nauka

Wrocław to jeden z ważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Znajdziemy tu dwanaście państwowych szkół wyższych, na czele z Politechniką, Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Przyrodniczym i uczelniami artystycznymi. W tym sześćsettysięcznym mieście mieszka aż sto czterdzieści tysięcy studentów - to głównie dzięki nim Wrocław zyskał opinię miasta młodego, otwartego na inwestycje i kształcącego profesjonalistów w każdej dziedzinie, w którym biznes odgrywa dużą rolę.

Niewątpliwie na największą uwagę zasługuje Politechnika Wrocławska, która od lat uważana jest za jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju (w rankingu tygodnika Wprost w 2006 roku zdobyła pierwsze miejsce). Naukowcy i studenci Politechniki niemal hurtowo wygrywają światowe konkursy i zdobywają zagraniczne stypendia. Równie mocną pozycję zajmuje na uczelnianym rynku Uniwersytet Przyrodniczy – do niedawna nazywany jeszcze Akademią Rolniczą. Słynne są także wrocławskie szkoły artystyczne – powstałe w 1946 roku Akademia Sztuk Pięknych i Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna z jednym z dwóch w całej Polsce wydziałów lalkarskich.

Ale obok wykształcenia akademickiego przyda nam się także znajomość języków – szczególnie w stolicy Dolnego ¦ląska, która w ostatnich latach jako prawdziwy tygiel i centrum kulturowe. Coraz częściej możemy spotkać na wrocławskich ulicach Niemców, Brytyjczyków, Skandynawów, a nawet Japończyków – i to zarówno turystów, jak i mieszkających tu na stałe pracowników zagranicznych firm. Dlatego dużym powodzeniem cieszą się szkoły językowe, które uczą obcokrajowców polskiego, a Polaków – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego i wszystkich tych języków, którymi na co dzień posługują się dawni i nowi mieszkańcy miasta.

Edukacja...


Edukacja...

Gdzie iść na studia? Jaki wybrać kierunek? Gdzie najlepiej uczyć się języków obcych i który z nich jest najbardziej przydatny? Jaka metoda nauki jest najskuteczniejsza? Co robić, gdy konkurencja robi się coraz liczniejsza i silniejsza? Wybór najlepszej szkoły, uczelni to bardzo ważna sprawa w chwili obecnej, szczególnie dla każdego, zaczynającego poważny etap swojej edukacji. To, co wybierzemy teraz, zaważy w ogromnym stopniu na przyszłości. Warto więc przemyśleć kilka razy obecne wybory tak, żeby nie mieć trudności z tymi, które dopiero nastąpią.Ekskluzywne hotele
 


Devils Wrocław poszukuje zawodników
Drużyna futbolu amerykańskiego Devils Wrocław prowadzi dwie rekrutacje. Pierwsza akcja rekrutacyjna ma na celu pozyskanie młodych zawodn...


Centrum Stomatologiczne Vitalium AS

reviewed on 24.09.2020
"Nie polecam - miejsce w ktorym za wszelka cene chcą sprzedac usluge ale nie ja wykonac, traktują pacjęta jak kupującego i za wszelką ce..."
napisz w�asn� opini�


Wrocław - dojazd
Wrocław - komunikacja
wyszukiwarka
Poradnie we Wrocławiu


Wydarzenia doroczne
Historia Wrocławia
Hotele w Starym Mieście
Stare Miasto
Lotnisko


Nocne życie Wrocławia
Nagroda Angelus
Sushi we Wrocławiu
Wesele we Wrocławiu


e-krakow.com
Edukacja w Krakowie
Nauka w Warszawie
e-warszawa.com
e-krakow.com
e-zakopane.com