Nocne życie Wrocławia

Cóż, zabytki zabytkami, ale tak naprawdę nie poznasz Wrocławia do końca, jeśli nie będziesz miał okazji choć raz uczestniczyć w jego życiu nocnym. Już od jakiegoś czasu stolica Dolnego ¦ląska cieszy się opinią miejsca imprezowego, a jeśli chodzi o ilość pubów i klubów, w niczym nie ustępuje największym polskim miastom takim jak Warszawa i Kraków. Większość z nich jest wypełniona po brzegi – szczególnie w weekendy. I nic w tym dziwnego: nasze miasto pełne jest przecież młodych profesjonalistów, którzy lubią się rozerwać po ciężkim dniu spędzonym w firmie, oraz studentów aktywnie wykorzystujących najlepsze lata swojego życia!

Zabawa jest na tyle ważną częścią Wrocławia, że już w samym Rynku znajdziesz puby i restauracje, a także galerie i muzea. Latem miło jest usiąść w jednym z ogródków z widokiem na Ratusz, rozkoszować się kawą lub zimnym piwem i obserwować przechodniów. Tego typu rozrywki kończą się jednak wraz z wieczornym chłodem. Zamiast więc narażać się na przeziębienie, radzimy przyjrzeć się licznym wrocławskim pubom i klubom od środka.

Miłośnikom transowych rytmów polecamy przede wszystkim kluby Jazzda i Bed, które znajdują się w Rynku. Ludzie bawią się w nich do samego rana przy dźwiękach house, r&b,techno czy przy popowych przebojach wszechczasów. Jeśli to Wam nie wystarcza, podążajcie za pięknymi dziewczętami w krótkich spódniczkach - one zawsze udają się tam, gdzie imprezy są najlepsze…

Jeśli macie ochotę oddalić się nieco od Rynku, czeka na Was Pasaż Niepolda przy ulicy Ruskiej 51. To miejsce znajduje się w odległości zaledwie pięciominutowego spaceru od centrum i jest prawdziwą mekką wszystkich klubowiczów. Każdy odnajdzie tam coś w sam raz dla siebie: jeśli mamy ochotę po prostu wypić piwo z przyjaciółmi, możemy to zrobić w najstarszym w Pasażu klasycznym studenckim Niebie, lub też nieopodal, w Mundo 71. Przed klubami w Pasażu zazwyczaj gromadzi się barwny tłumek bywalców: od eleganckich chłopców w białych koszulach po nastolatków w dredach i z kolczykami. Co niezwykłe, wszystkie te grupy pokojowo współistnieją na jednym terenie, a czasem mieszają między się i zaczynają razem imprezować.

Gdybyś jednak nie miał ochoty ani na studenckie imprezy, ani hektolitry piwa, nie musisz się martwić – są jeszcze całkiem inne miejsca! Na szczęście we Wrocławiu możemy trafić także do kilku subtelniejszych miejsc. Na ich czele już od kilku lat znajduje się Manana Cafe, klub modny, lecz bezpretensjonalny, oraz bliźniacze Il Gusto z szykownym wystrojem i przyjazną grupą stałych bywalców. ¦wietnym miejscem jest także Graciarnia – wnętrze, utrzymane w stylu strychu lub teatralnej garderoby z mnóstwem uroczych zakamarków, jest warte uwagi każdego klubowicza. Następna godna polecenia opcja to Włodkowica 21 – pub, który znajduje się na ul. Włodkowica, często goszczący koncerty, pokazy filmów i inne ciekawe wydarzenia. Wrocław może się także pochwalić kilkoma knajpkami tematycznymi – jak £ykend, w którym pobawimy się podczas licznych koncertów we wnętrzu przypominającym statek.

Szybko przyjęła się we Wrocławiu również moda na knajpki oferujące szybkie shoty, ale w stylu sentymentalnym – zagryzane śledziem, awanturką lub ogórkiem kiszonym. Wszystko zaczęło się od nieistniejącej już „Przedwojennej”, stworzonej na wzór pewnej modnej knajpki w stolicy. Potem jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się kolejne nieduże lokale oferujące kieliszek wódki za 4 – 5zł i zagrychę w podobnej cenie. Szczególnie polecamy Setkę przy Kazimierza Wielkiego, która szczyci się najlepszym tatarem w mieście.

Wielbiciele pikantniejszych nocnych rozrywek znajdą w naszym mieście naprawdę wysokiej jakości kluby striptease i gogo. Wrocławskie kluby niezmiennie dbają o doskonały poziom zarówno tancerek, jak i klimat w środku. W samym Centrum znajdziecie Pruderię i Le Secret, które oferują taneczne show z nutką erotyki w eleganckich, dopracowanych co do najdrobniejszego szczegółu wnętrzach. Nieco dalej od zgiełku miasta szukajcie Afrodyty, która będąc na uboczu, zapewnia maksimum dyskrecji i prywatności.

To oczywiście nie wszystkie kluby, które ma do zaoferowania Wrocław. Jeśli chcesz zapoznać się z pełną ich listą, kliknij tutaj: a jeśli jesteś już po pierwszym wrocławskim clubbingu napisz komentarz i podziel się wrażeniami z innymi czytelnikami e-wrocławia! Zależy nam na Waszych opiniach – to dzięki nim strona staje się aktualna i obiektywna.Ekskluzywne hotele

 


Nocne życie Krakowa
Zakopane - clubbing
Warszawa - kluby
Wydarzenia doroczne
Hotele w centrum Wrocławia
Historia Wrocławia

Kultura
Stare Miasto
Nocne życie Wrocławia
Lotnisko
Odra
Wrocławskie zoo
Wrocław: Pasaż Niepolda
Sushi we Wrocławiu
Wesele we Wrocławiu

dodaj komentarz

"polecam REJS PUB na kotlarskiej! rewelacyjny klimat!"

miss d
20.06.2012
Ocena
5/5

"Ostatnio na mapie imprezowej pojawił się też Grand Cafe - byłam u nich na super imprezie na majówce :)"

poieka
10.05.2012
Ocena
3/5

"to miasto naprawde zyje! po krakowie tylko wroclaw!"

patka
27.10.2011
Ocena
5/5

"Miałam okazję, bywać i mieszkać w różnych miastach i teraz wiem że ONLY WROC£AW!!! KOCHAM TO MIASTO, tylko ono ma tak specyficzny klimat, który tworzą również jego mieszkańcy"

kaśka
07.10.2011
Ocena
5/5

"ja serdecznie polecam Krakowska180.pl :) "

ogor
29.03.2011
Ocena
5/5

"No i zawsze jest się gdzie i z kim pobawić - i to jego wielka przewaga na Warszawką ;)"

Artur
17.02.2011
Ocena
5/5

"Wrocław jest piękny wieczorem - polecam spacer po wyspach i ostrów tumski - a potem na drineczka do centrum ;)"

Monika
29.06.2010
Ocena
4/5

"Piękny jest nocą;)-wszystko jest tam piekne>>"

Wiku$
24.04.2010
Ocena
3/5

"Zapowiedzi fajnych imprez można obejrzeć w programie wydawanym przez studentów UE, tak zwnaym WROCLIFE wystarczy znaleźć na youtube.pl, gorąco polecam warto obejrzeć ;)"

mika
11.03.2010
Ocena
3/5

"Tylko Kraków. Przykro mi."

jankowaty
27.02.2010
Ocena
5/5

"Wrocław naszą stolicą dolnego śląska.Wrocław moim pięknym miastem, drugim pod względem wielkości i najlepszy nikt go nie pobije wawa się chowie hehhe "

karolinka
02.08.2009
Ocena
3/5

"Wrocław jest the best, nie tylko nocą !"

warszawiak
08.02.2009
Ocena
5/5

"ONLY WROC£AW !!!"

ggx
26.09.2008
Ocena
5/5

"Wrocław Rocks! Kraków i Wawa się nie równa :)"

tex
06.09.2008
Ocena
5/5

"Kocham to misto! :D"

Dorotka
03.09.2008
Ocena
5/5

Wrocław hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | us�ugi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-wroclaw.com 2007-2014 | Wrocław Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrze�one
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515