Droga do Wrocławia

Samolotem

Dzięki odbywającemu się tu EURO 2012 Wrocław ma piękny, całkiem nowy Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika położony zaledwie 10 kilometrów od centrum miasta, dostępne z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Swoją bazę operacyjną na wrocławskim lotnisku ma linia lotnicza Wizz Air a pierwszą polską bazę ma Ryanair. Od 2012 roku Port Lotniczy Wrocław uruchomił nowy terminal. Przepustowość wynosi ponad 3 mln pasażerów rocznie, docelowo 7 mln osób. Z Wrocławia polecieć można do 34 miejsc w całej Europie.


Pociągiem

Cóż, polskie pociągi nie są ani najszybsze, ani też najbardziej komfortowe – w wielu przypadkach jednak szybkością i przede wszystkim ceną przewyższają międzymiastowe połączenia autobusowe. Ci, którym zależy na czasie, zawsze mogą dostać się tu ekspresem lub Intercity z Warszawy, Poznania lub Krakowa. Pociągi pospieszne na tych trasach jadą niestety dwa razy wolniej, zawsze możemy jednak podziwiać malownicze widoki za oknem lub uciąć sobie przyjacielską pogawędkę z sąsiadem z przedziału. Wrocław posiada także regularne połączenia kolejowe z Berlinem, Dreznem Budapesztem i Pragą. Piękny, przedwojenny Dworzec Główny znajduje się w samym sercu miasta, przy ulicy Piłsudskiego (w znalezieniu jej pomoże Ci nasza mapa Wrocławia). Pamiętajmy tylko, żeby zarezerwować sobie więcej czasu na kupienie biletu – przy okienkach do kas zazwyczaj ustawiają się spore kolejki.


Autobusem

Autobus jest najlepszą alternatywą dla wszystkich przyjeżdżających do Wrocławia z małych miasteczek, w których nie ma połączeń kolejowych. W Polsce autokarem dotrzemy prawie wszędzie (za to pociągiem – niekoniecznie), i choć nie jest to być może najwygodniejszy wariant podróży, zawsze można umilić ją sobie obejrzeniem jednego z filmowych hitów, puszczanych zazwyczaj w autobusach. Na wrocławskim Dworcu Autobusowym, mieszczącym się w samym centrum, tuż obok Dworca PKP, ma swoją siedzibę zarówno PKS (Państwowa Komunikacja Samochodowa), jak i prywatni przewoźnicy. Dotrzemy stąd do wszystkich miasteczek i wsi na Dolnym ¦ląsku, przygranicznych miejscowości w Czechach i Niemczech oraz większych miast w Polsce.


Samochodem

Wrocław jest ważnym węzłem komunikacyjnym, przez który przebiegają trzy główne drogi krajowe, między innymi słynna trasa szybkiego ruchu A4, łącząca Kraków z miastami niemieckimi. Niestety, w praktyce wygląda to trochę gorzej: drogom daleko jeszcze do europejskich standardów, ale od 2011 roku miasto posiada nową, wygodną Autostradową Obwodnicę Wrocławia, dzięki którym przysłowiowe korki we Wrocławiu stały się nieco bardziej znośne. Na korzyść Wrocławia możemy też zaliczyć bardzo dobre oznakowanie, i to, że samochodem dojedziemy prawie wszędzie, choć ulice bezpośrednio sąsiadujące z Rynkiem są stopniowo wyłączane z ruchu samochodowego.

Gdy już będziesz w mieście, skorzystaj z naszych wskazówek i informacji, jak funkcjonuje tutejsza komunikacja miejska.

Powyżej: Znana wszystkim Polska Linia Lotnicza...


Poniżej: ... i jeden z reprezentacyjnych pociągówEkskluzywne hotele
 


Devils Wrocław poszukuje zawodników
Drużyna futbolu amerykańskiego Devils Wrocław prowadzi dwie rekrutacje. Pierwsza akcja rekrutacyjna ma na celu pozyskanie młodych zawodn...


Centrum Stomatologiczne Vitalium AS

reviewed on 24.09.2020
"Nie polecam - miejsce w ktorym za wszelka cene chcą sprzedac usluge ale nie ja wykonac, traktują pacjęta jak kupującego i za wszelką ce..."
napisz w�asn� opini�


Wrocław - dojazd
Wrocław - komunikacja
wyszukiwarka
Ważne telefony
Poradnie we Wrocławiu


Wydarzenia doroczne
Historia Wrocławia
Hotele w Starym Mieście
Stare Miasto
Lotnisko


Nocne życie Wrocławia
Nagroda Angelus
Sushi we Wrocławiu
Wesele we Wrocławiu


Dojazd do Krakowa
e-warszawa.com
e-zakopane.com
Wroclaw Life
e-krakow.com