Hotele na Starym Mieście

Wrocław, perełka wśród śląskich miast, nie stał się jeszcze punktem docelowym międzynarodowej turystyki – podejrzewamy jednak, że ta sytuacja może szybko się zmienić. Wraz z rosnącą liczbą tanich lotów i rozwojem infrastruktury komunikacyjnej rośnie tez liczba turystów z Europy i świata, zwiedzających, najczęściej latem, stolicę Dolnego Śląska. Jeśli więc chcesz uniknąć tłumów, przyjedź do Wrocławia jak najszybciej!

Z jednej strony, miasto od dawna było obiektem zainteresowania niemieckich turystów, chcących obejrzeć miejsca, w których żyli ich przodkowie (przed wojną Wrocław, znany wówczas pod nazwą Breslau, był częścią państwa niemieckiego). Z drugiej zaś, coraz częściej przyjeżdżają tu na weekendy turyści z Europy Zachodniej, na których Polska dopiero się otwiera. Dodajmy biznesmenów, przybywających tu w podróży służbowej – i nagle miasto robi się zbyt małe!

Przynajmniej jeśli chodzi o liczbę hoteli. Dla porównania – Kraków, kulturalne i turystyczne centrum Europy, posiada dziesięć razy więcej miejsc noclegowych. Dlatego jeśli planujecie przyjazd do Wrocławia, przede wszystkim radzimy Wam jak najszybciej zarezerwować hotel. Z odpowiednim wyprzedzeniem na pewno uda Wam się znaleźć miejsce odpowiadające Waszym potrzebom – malowniczy pensjonat turystyczny, komfortowy hotel z udogodnieniami niezbędnymi podczas podróży w interesach, czy też niedrogi hostel dla prawdziwych obieżyświatów.

Gdzie najlepiej się zatrzymać we Wrocławiu? Oczywiście dla turystów najbardziej atrakcyjną częścią jest Stare Miasto, i to nie tylko ze względu na zabytki i muzea, lecz także całą gamę restauracji, kawiarni i pubów. Jeśli planujesz zostać we Wrocławiu niedługo, bardzo prawdopodobne, że Twoje zwiedzanie miasta ograniczy się do centrum. Aby więc zaoszczędzić cenny czas i nie narażać się na przygody związane z używaniem komunikacji miejskiej, najlepiej zatrzymać się w jednym z uroczych hotelików na Starym Mieście, najczęściej znajdujących się w odrestaurowanych kamienicach.

Najpopularniejszym wśród nich jest niewątpliwie Art Hotel, mieszczący się przy ulicy Kiełbaśniczej. Nie luksusowy, lecz elegancki, położony dwie minuty od centrum, z miłą obsługą i oferujący noclegi w przystępnych cenach – jednym słowem, posiadający wszystkie zalety, które hotel mieć powinien. Zresztą podobnych miejsc jest w centrum całkiem sporo – na tej samej ulicy znajdziemy dwa kolejne przytulne hotele: Dwór Polski - który może się pochwalić nie tylko komfortem, lecz także wielowiekową tradycją i długa listą ważnych gości, na czele z królem Zygmuntem Trzecim Wazą – oraz snowoczesny Best Western Prima, w niczym nie ustępujący europejskim standardom. Jeśli wolisz wydać swoje pieniądze raczej na zakupy i drinki niż na nocleg, idealnym wyborem będzie Hotel Patio – również położony przy ulicy Kiełbaśniczej i wyposażony we wszystkie wygody, lecz oferujący pokoje w nieco niższych cenach.

Cóż, po tym wstępie można by pomyśleć, że większość wrocławskich hoteli mieści się przy jednej ulicy. Na szczęście wcale tak nie jest – w centrum znajdziemy także wiele innych miejsc noclegu: jasny i nowoczesny Hotel Europeum, komfortowy Hotel Zaułek leżący się tuż przy rzece i legendarną perełkę architektury Art Nouveau – Hotel Monopol. Wreszcie, Hotel Tumski ze wspaniałą lokalizacją na Wyspie Słodowej, tuż naprzeciwko najstarszej wrocławskiej wyspy – Ostrowa Tumskiego.

Oczywiście tak szybko rozwijające się miasto nie umyka uwadze dużych sieci hotelowych, które sukcesywnie budują tu hotele z pokojami noclegowymi zaprojektowanymi według najnowszych standardów. Najczęściej znajdują się one także w ścisłym centrum miasta – począwszy od położonych na wschód od Rynku Głównego Qubus Hotel, Mercure Panorama i Radisson SAS, a skończywszy na leżących w części zachodniej hoteli Sofitel i Park Plaza.

Natomiast jeśli cenisz sobie własną niezależność i masz dosyć recepcji, portierów i obsługi hotelowej, możesz także wynająć apartament w samym centrum miasta. Jedną z najlepszych ofert są mieszczące się przy ulicy Ruskiej Apartamenty Vincent – niedrogie, urządzone stylowo i pełne udogodnień, które pozwolą Ci nawet na samodzielne przyrządzanie posiłków.

Sami przyznacie, że jest z czego wybierać! Jeśli zdecydujecie się zatrzymać się w jednym hoteli na Starym Mieście, oszczędzicie sobie kłopotów związanych z nocnym powrotem do domu i będziecie mogli w pełni skorzystać z licznych wrocławskich kawiarni, pubów i klubów! Aby sprawdzić pełną listę hoteli, w centrum i nie tylko, kliknij tutaj.
 


Wydarzenia doroczne
Historia Wrocławia
Wrocław Non Stop
Kultura
Stare Miasto
Nocne życie Wrocławia
Lotnisko
Odra
Biznes we WrocławiuWrocławskie Zoo
Sushi we Wrocławiu
Wesele we Wrocławiu

dodaj komentarz

"Hej, w artykule pisze się tylko o hotelach na Starym Mieście we Wrocławiu. Ja ostatnio zaznajomiłem się z alternatywa dla nich - apartamentami. Różnice widać gołym okiem - w portfelu. Dobrze wybrany apartament nie tylko będzie tańszy, ale zapewni też większą wygodę i elastyczność. Ostatnio korzystałem i powiem, że posiadają realnie komfortowe apartamenty. Tak jak wymienionych w artykule hoteli - zaletą apartamentu była bliskość Rynku, a noc we Wrocławiu bywa gorąca. Pozdrawiam Łukasz"

Łukasz
15.11.2009
Ocena
4/5

Wrocław hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | usługi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-wroclaw.com 2007-2014 | Wrocław Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrzeżone
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515