Wroclaw NonStop Festival 2006

Już dwa lata minęły od czasu, kiedy latem 2005 roku Wrocław zaskoczył całą Polskę zupełnie nowym festiwalem! Wrocław Non-Stop to dziesięciodniowa kulturalna uczta, na której prezentują się młodzi, niebanalni twórcy. Przekrój wydarzeń jest ogromny: dość powiedzieć, że festiwal podzielono na sekcje muzyki, sztuki, filmową i interdyscyplinarną, a w ramach każdej z nich jest zorganizowanych kilkanaście eventów! Dodatkową atrakcją są zazwyczaj koncerty gwiazd międzynarodowej sławy – w tym roku będzie to sam Iggy Pop ze swoją legendarną grupą The Stooges.

W latach 2005 i 2006 Wrocław Non-Stop cieszył się ogólną popularnością – uczestniczyli w nim nie tylko wrocławianie, ale tez przybysze z całej Polski. Tym bardziej nie możemy się doczekać kolejnej edycji festiwalu – a ta zapowiada się bardzo smakowicie. Jak zwykle będziemy mogli uczestniczyć w licznych koncertach plenerowych (od muzyki klasycznej po sound systemy), warsztatach, wernisażach i przedstawieniach teatralnych (co ciekawe, dwa z nich będą opowiadać właśnie o mieście Breslau). Wieczorami zaś można się będzie zrelaksować podczas imprez festiwalowych przy dźwiękach serwowanych przez najlepszych światowych didżejów.

Poszczególnych eventów szukaj również w naszym dziale - wydarzenia kulturalne

Jak co roku, ślemy ogromne podziękowania do władz miasta za to, że po raz kolejny odważyły się na tak wielki i awangardowy projekt, oraz przedstawiamy program Festiwalu Wrocław Non-Stop 2007:

Piątek, 22.06.2007

Grafitti Non Stop: Bomb Park

Otwarcie projektu Bomb Park będzie miało miejsca na Placu Nowy Targ: tutaj przez najbliższe dni trafimy na zupełnie nową przestrzeń, pełną przedmiotów związanych z miastem (w tym – samochodów i kontenerów na śmieci) i wolno stojących ścian, na których sami będziemy mogli pozostawić własny rysunek, podpis czy całe graffiti. Założeniem Bomb Parku jest ciągła interakcja z mieszkańcami miasta – może się więc okazać, że stworzony przez nas rysunek następnego dnia będzie wyglądał zupełnie inaczej…

Wrocławski Non – Stop

W ramach tego projektu w centrum miasta zawisną ogromne portrety wrocławian autorstwa znanego wiedeńskiego artysty, Klausa Pobitzera.

Wystawa plenerowa na Jatkach

Wernisaż wystawy młodych polskich twórców połączony z pokazem multimedialnym we wnętrzu kościoła św. Elżbiety i na placu przed tą świątynią.

Kanał Audytywny

Kilkugodzinny retrospektywny koncert znanego wrocławskiego zespołu, który twórczo łączy ze sobą jazz, hip-hop i trip-hop.

Artystyczny stół na Jatkach

Spotkania artystów na najsłynniejszej wrocławskiej uliczce. Ich tematem będzie oczywiście miasto!

Wielkie otwarcie na placu Nowy Targ…

… pełne – jak zapewniają organizatorzy – atrakcji i niespodzianek dla zgromadzonych gości. W czasie trwania festiwalu będzie tu można obejrzeć ekspozycje czasowe, przygotowane jako pomysły na interwencję sztuki w przestrzeń miejską.

Tydzień w Breslau

Spektakl w wykonaniu teatru Ad Spectatores, opowiadających o ośmiu momentach życia miasta. Przedstawione historie, pozornie nie powiązane ze sobą, z czasem zaczynają jednak łączyć się w większą całość i odsłaniają niezwykłą tajemnicę…

Babel

Ubarwiona industrialną muzyka adaptacja opowieści o legendarnej wieży Babel. Wykonawcami są aktorzy rewelacyjnego pantomimicznego Teatru Formy.

Urban Potentials: Yapper

W programie festiwalu możemy przeczytać, że Yapper oznacza niezależną mobilną galerię, coś w rodzaju kina objazdowego, dzięki któremu twórcy chcą skonfrontować przechodniów ze sztuką w nieoczekiwanych miejscach. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Yapper ma kształt ogromnego megafonu, nazwanego pieszczotliwie szczekaczką. Cóż, konfrontacja zapowiada się ciekawie…

Sobota, 23.06.2007

Spotkania Kultur

W ramach festiwalu Non – Stop w tym roku będziemy mogli uczestniczyć w Dniach Wzajemnego Szacunku – wspólnym projekcie mieszkających we Wrocławiu wyznawców różnych religii. Podczas tych dni będziemy mieć okazję zapoznać się z religijnymi tradycjami, a także uczyć tolerancji i otwartości.

Warsztaty: Ciało i ruch

Warsztaty prowadzone przez twórcę Teatru Formy, Józefa Markockiego. Uczestnicy zapoznają się z elementami pantomimy i działań na scenie. Wstęp jest wolny dla każdego, niezależnie od wcześniejszego przygotowania.

Radca Goethe prowadzi śledztwo

Kolejne przedstawienie teatru Ad Spectatores oparte na wątkach wrocławskich. Wiemy, że na początku XIX wieku do miasta zawitał jeden z najsłynniejszych pisarzy niemieckich, Wolfgang Goethe. Co się zdarzyło podczas kilku tygodni jego pobytu? Spektakl odkrywa nam niezwykłą odpowiedź na to pytanie… Przedstawienie składa się z trzech części, które będziemy mogli obejrzeć w kolejnych dniach. Niedziela, 24.06.2007

Archicooking

Projekt Archicooking to próba sprowokowania dyskusji na temat współczesnej przestrzeni miejskiej. Artyści będą pokazywać, jak można twórczo połączyć sztukę z szarą blokowiskową rzeczywistością.

Iggy & The Stooges

Powrót na sceny legendarnego wokalisty Iggy Popa i jego zespołu – zarówno wielbiciele – weterani, jak i młodzi fani rocka mogą liczyć na niezapomniane przeżycia. Wcześniej na scenie wystąpi jeden ze słynniejszych wrocławian na scenie rockowej – Lech Janerka.

Poniedziałek, 25.06.2007

Wrocław £ódź: Chińczycy,.. Wszystko będzie dobrze

Połączony performance słynnej grupy artystów: £ódź Kaliska i Agnieszki Chojnackiej. Ten pierwszy będzie ironicznym głosem w sprawie komercji (wyjawimy tylko, że grupa stworzyła film, na którym Chińczycy oglądają reklamę Atlasa Sztuki). Ten drugi – to projekt zbierający pod wspólnym tytułem dźwięki z czterech zupełnie różnych przestrzeni… Brzmi zachęcająco!

Wtorek, 26.06.2007

Akcja plastyczna z dziećmi

Twórcy festiwalu nie zapomnieli także o najmłodszych wielbicielach sztuki: we wtorkowe popołudnie przed kościołem świętej Elżbiety artyści będą wraz z dziećmi pracować nad niekonwencjonalnymi rysunkami, grafikami i pracami malarskimi.

Lunatycy, Mur, prezentacje Teatru Arka

Spektakl będący połączeniem sił dwóch teatrów tańca – Niezależnej Manufaktury Tanecznej i Teatru Arka. Składające się z trzech części przedstawienie jest niebanalna mieszanką nastrojów – przechodzimy tu od humoru i lekkości do melancholii i refleksji. Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie!

Jonasz

Spektakl znanego na Dolnym ¦ląsku legnickiego teatru imienia Heleny Modrzejewskiej. Tytułowy Jonasz to zwyczajny człowiek, żyjący w małym świecie własnych spraw – do czasu, gdy sam Bóg nie zapuka do jego drzwi… Polecamy!

¦roda, 27.06.2007

Wywieszenie opowiadań na słupach

Podczas tego performance będziemy mogli obserwować nie tylko zawieszanie tekstów na słupach ogłoszeniowych – lecz także posłuchać tekstów, które stały się podstawą przedstawień zrealizowanych przez teatr eksperymentalny witkacego.wro… i oczywiście obejrzeć same te przedstawienia!

Wrocław Niezależny

Projekt Wrocław Niezależny to szereg koncertów najsłynniejszych wrocławskich kapel alternatywnych. W ciągu dwóch dni zaprezentują się tu między innymi punkowe Blade Loki, reggaeowy Siddharta oraz klubowy Joint Ventrue Sound System.

Sobota, 30.06.2007

Ten dzień będzie wielkim finałem festiwalu, obfitującym w imprezy i atrakcje. Przygotujcie się na bezsenną noc!

Noc Muzeów

Podczas Nocy Muzeów, organizowanych wiosną przez wszystkie większe polskie miasta, możemy zobaczyć historyczne eksponaty w zupełnie innym świetle (w tym przypadku – w świetle nocnych lampek). Bezpłatne wstępy mają zachęcić mieszkańców, by spędzili jedną sobotnią noc w sposób zupełnie nietypowy…

Non Stop Samba: Parada

Tego wieczoru Wrocław na chwilę zamieni się w upalną stolicę Ameryki Południowej. Dziewczęta zakładają krótkie sukienki, mężczyźni odkurzają panamki – i wszyscy bawią się razem w rytm brazylijskich dźwięków. Prawdziwa fiesta!

Addictive TV

Pokaz multimedialny trzech słynnych didżejów i grafików komputerowych. Przez trzy godziny będą działać na nasze zmysły zmiksowanym obrazem i dźwiękiem w historycznej scenerii Rynku Głównego. Artyści mają za sobą występy w wielu niezwykłych miejscach – między innymi w Centre Pompidou – za każdym razem próbują współdziałać z przestrzenią, tworząc unikalny performance.

¦niadanie Non – Stop

Jeśli nigdy jeszcze nie jadłeś śniadania o trzeciej w nocy, teraz masz świetną okazję! Od godziny 2.30 do 5.00 na Rynku trwać będzie wielki piknik – w czterech namiotach wrocławianie będą mogli zjeść ciepłą zupę, kanapki i owoce. Tutaj najwyraźniej widać, że organizatorzy pomyśleli o wszystkim – po tym naprawdę długim dniu trzeba będzie koniecznie zregenerować siły. A wspólne piknikowanie – szczególnie w środku nocy – niezmiernie sprzyja zawieraniu nowych znajomości…

To tylko niektóre, według nas najciekawsze, punkty programu. Aby poznać pełny rozkład wydarzeń, zajrzyjcie na oficjalną stronę festiwalu.



Ekskluzywne hotele

 


Wydarzenia doroczne
Nocne życie Wrocławia
Historia Wrocławia
Kultura
Stare Miasto

dodaj komentarz

"Szkoda, że festiwal upadł...idea była fajna..."

Janek
07.10.2010
Ocena
4/5

Wrocław hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | us�ugi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-wroclaw.com 2007-2014 | Wrocław Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrze�one
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515