Mieszkanie dla Studenta

Każdy student wie, że możliwości zakwaterowania we Wrocławiu jest kilka. Najpopularniejszą opcją jest oczywiście akademik. Jeśli planowałeś w nim zamieszkać, to się spóźniłeś. Akademiki ze względu na przystępną cenę są wręcz oblegane, przyznawane przez panie w dziekanacie według mniej lub bardziej tajemniczych kryteriów poczynając od dochodów twojej rodziny na fazie Księżyca kończąc. Grunt, że się spóźniłeś. Pozostaje waletowanie (nie polecamy, łatwo wpaść i znaleźć się na liście „most wanted”) lub wpadanie do akademika na liczne imprezy. W sumie, najlepiej wpadać codziennie, gdyż najlepsze imprezy w nich są zazwyczaj spontaniczne.

Kolejna opcja to stancja, czyli pokój wynajmowany w cudzym mieszkaniu lub domu. Banków stancji w Internecie jest całe mnóstwo, oferty dezaktualizują się z godziny na godzinę w gorącym okresie, jakim jest wrzesień. W październiku można już liczyć tylko na ślepy los. Niewątpliwą zaletą mieszkania w wynajętym pokoju jest cena oraz cisza i spokój. Zdecydowaną wadą tej opcji jest… cisza i spokój. Zapomnij o imprezach dla znajomych i nielegalnych w tym przypadku zgromadzeniach. Polecamy również nie rzucanie się w oczy właścicielowi mieszkania, bo może coś chcieć uzgodnić, kazać posprzątać, czynsz podnieść…

Coraz większą popularność zyskuje wynajmowanie całego mieszkania przez grupę studentów. Daje to całkiem dużą dowolność – sami wybieracie, czy zależy wam na komforcie, czy na cenie. Można mieszkać w 5 osób w 2 pokojach, ustalić grafik porannych wizyt w łazience, podzielić przestrzeń w lodówce, ustalić ciszę nocną lub zamienić ją na czas nauki / czas imprezy. Wynajmując mieszkanie poprzez biuro nieruchomości pamiętaj o prowizji, którą opłaca najemca (ty), co oznacza, że na dzień dobry zapłacisz trzykrotność miesięcznego czynszu: sam czynsz, kaucję dla właściciela oraz prowizję dla biura nieruchomości. A potem już tylko mieszkasz.

Jeśli jesteś studentem zaocznym, nie masz we Wrocławiu rodziny, a dojeżdżasz z innego miasta, zapewne nie uśmiecha ci się utrzymywać stancję przez cały miesiąc tylko po to, żeby skorzystać z niej w weekendy. Co zatem pozostaje? Najlepszym według nas pomysłem są liczne wrocławskie hostele. Po pierwsze, są tańsze, niż hotele, ale to nie wszystko. Prawie jedna trzecia wrocławskich hosteli powstała w przeciągu ostatnich 2 lat, co oznacza, że są czyste, nowocześnie wyposażone i przyjemne w użyciu. Do naszych faworytów należą Royal i Avantgarde. Aż żal, że czas studiów już za nami…Hostel na zjazd
 


Niezbędnik Studenta
Życie Studenckie
Mieszkanie dla Studenta
Dodatkowa edukacja

dodaj komentarz

"Ja mogę szczerze polecić The One Hostel, znajduje się na samym rynku, jest czysto i tanio (35zł ze śniadaniem) :) "

Mariusz
19.02.2014
Ocena
3/5

"Tylko Boogie Hostel ;)"

Marcin
17.02.2011
Ocena
4/5

"Avantgarde - bliziutko na dworzec i bezkonkurencyjne ceny!"

piotr
02.03.2010
Ocena
4/5

"ja polecam Cinnamon! super obsługa i dobre ceny!"

misza
01.03.2010
Ocena
4/5

"najlepszy jest Royal! od niedawna otwarty więc super waruneczki no i bardzo przyjazne ceny - dla studentów 10% zniżki było jeszcze do niedawna"

jarek
09.09.2009
Ocena
4/5

"zaocznym polecam Tu i teraz! Nowiutki hostelik w środku miasta, bardzo przyjazne ceny i naprawdę bardzo miło!"

Piotr
02.09.2009
Ocena
4/5

"Studiowanie jest boskie. Gdyby tylko na zajęcia nie trzeba było chodzić :) A z tymi mieszkaniami we Wrocławiu to jakiś dramat był w zeszłym roku. Ciekawe jak sobie tegoroczne koty poradzą."

Ania
02.09.2009
Ocena
4/5

Wrocław hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | usługi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-wroclaw.com 2007-2014 | Wrocław Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrzeżone
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515