Klub Firlej


Być może jesteś jednym z tych, którzy lubią kulturę, byleby nie była zbyt wzniosła i patetyczna. A z drugiej strony, generalnie nie masz nic przeciw dzikim imprezom do rana, oprócz tego, że wydają Ci się nieco odmóżdżające… Jeśli – tak jak większość z nas – też mieścisz się dokładnie pośrodku, klub Firlej to miejsce dla Ciebie! Tu możesz urozmaicić sobie wieczorne piwo jazzową lub funkową sesją na żywo, albo pokazami projekcji multimedialnych. Regularnie grają tu sławy polskiej sceny (Pan Maleńczuk, Fisz i Emade) oraz najlepsi wrocławscy muzycy, między innymi Husky, Matplaneta czy Lili Marlene. Każdą serwowaną w tym miejscu porcję kultury można popić kolorowym drinkiem, co na pewno pomoże nam w jej strawieniu…

Klub Firlej in English

spis lokali
opinie

Mapa

location:
Old Town

adres:
ul. Grabiszyńska 56

telefon:
(71) 3426539

fax:
(71) 3426539

EMAIL Klub Firlej

Klub Firlej stronaEkskluzywne hotele
 


Manana Cafe
Mleczarnia

Klub Firlej

"Na koncerty nie ma lepszego miejsca we Wro niż Firley! Pozdrawiam!"

Marek
27.02.2009
Ocena
4/5

" 7 lutego o godz. 18.00 w ramach projektu „ Miejsce Dla Sztuki w Firleju” zapraszamy na wystawę pt: „ Stany Zapalne” autorstwa Pawła Hernika. Ekspozycję tworzą ilustracje nawiązujące w swej stylistyce do komiksu. Artysta posługuje się typową dla tego gatunku szybką, dynamiczną, szkicową kreską. Poprzez połączenie słowa pisanego z obrazem mamy tu do czynienia z zabawnymi scenkami z życia codziennego. Główną rolę odgrywa w nich kobieta, ukazana raz jako zjawa – będąca uosobieniem męskich, niespełnionych często pragnień, innym razem jako femme fatale. Obok owych „ historii obrazkowych z dymkiem” zaprezentowane zostaną również ilustracje, które mogą przywoływać na myśl plakaty socrealistyczne. Zastosowanie w nich żabiej perspektywy powoduje to, że postacie nabierają monumentalnych rozmiarów, demonstrując tym samym swoją wyższość, nietykalność i wyobcowanie. Osobną grupę stanowią luźne rysunki satyryczne ukazujące warsztat i specyficzne poczucie humoru autora, który niejednokrotnie wytyka w nich wady i ciemne strony natury człowieka. Artysta w swoich pracach operuje silnymi kontrastami kolorystycznymi, opartymi na bieli, czerwieni i czerni. Posługuje się w nich również mocnym, graficznym konturem. Jak sam mówi: Tytułowe „ Stany zapalne” to stany chwilowe, ulotne, w jakich znaleźli się bohaterowie ilustracji, sportretowani podczas codziennych sytuacji, poszukujący utraconych marzeń i pragnień. Ich zagubione osobowości, często prymitywne wręcz zachowania, zdeformowane ciała, odwrócone zostały w krzywym zwierciadle, po to by podkreślić niedoskonałość i kruchość ludzkiej natury. Bio: Z zawodu i wykształcenia architekt. Dyplom Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej uzyskał w 2004 roku. W latach 1997 – 1999 był ilustratorem tomów poezji wydanych w Cieszynie. W 2007 roku podjął współpracę z tygodnikiem „ Newsweek Polska” oraz miesięcznikami: „ ¯ak” i „Nowa Fantastyka”, publikując na ich łamach swoje ilustracje. Tekst: Marta Przetakiewicz – koordynator wystawy "

info
21.01.2008
Ocena
3/5

"a ja sie nazywam Firlej moge liczyc na jakies znizki przy barze ?"

Mania
19.11.2007
Ocena
3/5

"Jeśli malujesz, fotografujesz, zajmujesz się grafiką i chcesz pokazać swoje prace szerokiemu gronu odbiorców, zgłoś się do nas! Oferujemy przestrzeń wystawienniczą oraz promocję wydarzenia.Jesteśmy otwarci na różnorodne formy współpracy. Naszym celem jest propagowanie twórczości młodych artystów z Wrocławia i nie tylko. kontakt: Ośrodek Działań Artystycznych Firlej Ul. Grabiszyńska 56 tel. 071 795 66 67 firlej@firlej.wroc.pl www.firlej.wroc.pl"

hej
19.11.2007
Ocena
3/5

"Exploding Star Orchestra we Wrocławiu niedziela - 2 grudnia 2007 Kino Lwów - al. Generała Hallera 15 start godz. 19:00 (wejscie na sale od godz. 18:00) bilety 35 PLN - w dniu koncertu, dostępne w przedsprzedaży w cenie 30 PLN www.shortcut.pl www.eventim.pl Oficjalne afterparty - Cafe Club Kamfora - ul. Sw. Antoniego 24c (dziedziniec WSZiB) koncert oraz afterparty organizowane przez Osrodek Postaw Twórczych (OPT) więcej informacji: www.opt-art.net --- PRESS: http://www.opt-art.net/eso/"

hej
19.11.2007
Ocena
3/5

"ZAJEBISTA NAZWA, SKAD POCHODZI ? POZDRAWIAM Z KRAKOWA !!!"

bogna
08.06.2007
Ocena
4/5

"czy wie ktos może czym jak najlepiej dostac sie do tego klubu z dworca pkp we wrocławiu. Jadę z krakowa, a nie znam miasta."

elo
30.05.2007
Ocena
3/5

"cholera 19 czerwca we Wrocku Isis, Oxbow i Boris - masakra trzy naprawdę oryginalnie grające kapele - Isis ( wiadomo - mistrzowie postmetalu - tak wogóle nie ma ktos może jakiegoś bootlegu z ich jakiegoś koncertu z Christianem Fenneszem, czy takowy w ogóle istnieje?) Oxbow - noise-rockowcy z zawodzącym gitarzystą, taki nowoczesny blues, no i Boris - jeżeli się nie myle i nie istnieje jakaś inna kapela pod tą sama nazwą to to całkiem nieźli avant-doom-metalowcy rodem z Japonii. Nagrywali z Merzbowem albo Keiji Haino. Dobrze Firlej tylko tak dalej. Jedno pytanie - czemu trasa nie mogła objąć tez np. Krakowa? "

sajom
29.05.2007
Ocena
5/5