Muzeum Narodowe


Na trzech piętrach dziewiętnastowiecznego budynku Muzeum Narodowego obejrzymy nie tylko najciekawsze dzieła sztuki śląskiej, ale także reprezentatywny zbiór polskiego malarstwa i rzeźby od siedemnastego wieku do współczesności. O ile te pierwsze nie każdego muszą zainteresować, o tyle koniecznie trzeba przyjrzeć się mieszczącej się na trzecim piętrze stałej ekspozycji sztuki współczesnej. Ogromne instalacje Magdaleny Abakanowicz czy Władysława Hasiora z pewnością zrobią na nas niezapomniane wrażenie – a wszelkie mniej lub bardziej gwałtowne emocje możemy uporządkować w nastrojowej kawiarence w holu muzeum. Radzimy przyjść z biletem z Panoramy Racławickiej albo w sobotę – wtedy wstęp jest bezpłatny. Muzeum gości także interesujące wystawy czasowe – dlatego warto trzymać rękę na pulsie!

Muzeum Narodowe in English

spis miejsc
opinie

Mapa

location:
Old Town

adres:
pl. Powstańców Warszawy 5

telefon:
+48 (71) 343 56 43

fax:
+48 (71) 343 56 43

EMAIL Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe stronaEkskluzywne hotele
 


Aula Leopoldyńska
BWA Awangarda
Muzeum Militariów
Galeria Miejska

Muzeum Narodowe

"to zdecydowanie jedno z lepszych muzeów. sądzę, że trzeba wdrażać się w kulturę, korzystać, czerpać inspiracje. Ja czesto odwiedzam stronę kulturaviva. "Mój pierwszy wiersz "wyszedł ze mnie" w pierwszych dniach wojny 1939 roku." Nie wiecie o kim mowa? zapraszam na http://kulturaviva.pl/pl/osobowosci/sylwetki/%C5%BBycie-codzienne-to----teatr,255.html"

mamusia
12.09.2011
Ocena
4/5

"Super sprawa - jedno z lepszych muzeów w Polsce."

Tomasz
02.11.2010
Ocena
5/5

"Zajęcia dla dzieci są naprawdę na wysokim poziomie."

Zofia
15.03.2010
Ocena
3/5

"Fantastyczne wystawy, naprawdę jest co oglądać. Dużo wystaw czasowych, wystarczy tylko obserwować kalendarz imprez!"

Monika
19.02.2010
Ocena
4/5

"Uważam, że Muzeum Narodowe ma coraz lepsze wystawy i coraz lepiej dba o wspaniałą oprawę dzieł. Szczególnie podobają mi się intensywne kolory w salach wystawienniczych. Może to szczegół, ale na mnie to działa."

Ania
06.01.2009
Ocena
5/5