Muzeum Historyczne


Muzeum Historyczne to przestrzeń wystawiennicza, na którą Wrocław i jego mieszkańcy długo czekali. Mieszczące się w Pałacu Królewskim muzeum gości wystawy czasowe, ale przede wszystkim stałą ekspozycję "1000 lat Wrocławia". Jest ona szczególnie bliska Wrocławianom, gdyż dzięki plebiscytom mieli wpływ na jej kształt. To oni także przynosili rodzinne pamiątki oraz wykupili wspólnie niektóre eksponaty. Wystawa jest bogata nie tylko w przedmioty zamknięte w gablotach, ale także w materiały audiowizualne zawarte w multimedialnych kioskach w każdej z sal. Turyści z zagranicy mogą także w pełni cieszyć się wystawą dzięki audio - przewodnikom w języku angielskim i niemieckim. Na strudzonych czeka piękny ogród w stylu barokowym z rzeźbami Czterech Pór Roku oraz kawiarenka w podziemiach muzeum, latem goszcząca na ogrodowym tarasie.

Muzeum Historyczne in English

spis miejsc
opinie

Mapa

location:
Stare Miasto

adres:
ul. Kazimierza Wielkiego 35

telefon:
071 391 69 40

fax:

EMAIL Muzeum Historyczne

Muzeum Historyczne stronaEkskluzywne hotele
 


Aula Leopoldyńska
BWA Awangarda
Muzeum Militariów
Galeria Miejska

Muzeum Historyczne

"polecam teraz wreszcie poznalem hisorie mojego miasta!"

Patryk
11.04.2012
Ocena
4/5

"wystawa naprawde interesująca. kultura jest wazna. nie sądzicie? chciałabym polecic esencję kultury zawierająca wywiady z ciekawymi ludźmi... czy wiecie kto jest autorem tych słów: "Najważniejsze jest malarstwo, bo to moje życie, mój świat, mój przymus i konieczność, coś absolutnie niezbędnego - mówi. - Malować po prostu muszę." zapraszam do zapoznania się z całością wywiadu http://kulturaviva.pl/pl/osobowosci/sylwetki/malarstwo-i-biznes,340.html"

maniaczka kultury
12.09.2011
Ocena
4/5

"ciekawe ekspozycje, dużo interaktywnych punktów - zainteresowani mogą tu przebywać godzinami ;)"

marta
21.02.2011
Ocena
5/5

"Super - z audioguidem bardzo ciekawa wystawa!"

Ewka
08.10.2010
Ocena
5/5

"Bardzo ciekawa wystawa przedstawiająca historię miasta - dużo ciekawostek i unikalnych materiałów."

Marek
06.05.2010
Ocena
4/5

"Dużo drobiazgów, każdy coś dla siebie znajdzie."

Angela
15.03.2010
Ocena
3/5

"Super wystawa!!! W sumie nie przypuszczałam że ta wystawa wciągnie mnie aż na 4 godziny. Polecam też kawiarenkę która znajduję się w muzeum,bardzo przyjemne miejsce :)"

Laura
14.03.2010
Ocena
4/5

"¦wietna wystawa, chociaż zabrakło mi spinających całość narracji, dużo tu eksponatów i informacji dla pasjonatów. Całość mogłaby być poprzedzona krótkim ogólnym podsumowaniem historii miasta. No ale i tak wystawa szalenie interesująca!"

Edyta
12.01.2010
Ocena
4/5

"Wreszcie muzeum z przwdziwego zdarzenia we Wrocławiu! Brawo, ciekawa wystawa i świetne filmy. Warto zobaczyć!"

Tadek
12.11.2009
Ocena
4/5