PROGRAM KONCERTÓW
Musica Electronica Nova 2011

Piątek 13.05

Muzeum Pana Tadeusza | wernisaż 17:30
Intymne Słuchanie
Pierre Jodlowski Instalacja „Passage”
Instalacja czynna: 13–21.05.2011

Sobota 14.05

14.05.2011, Krakowska 180 | 11:00-13:00 / 14:00-16:00
Kursy Interpretacji Muzyki Elektroakustycznej
MOTUS / SYNTAX
Denis Dufour, Jonathan Prager, Radek Knopp,

14.05.2011, Sala im. prof. Andrzeja Mycielskiego, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, ul. Uniwersytecka 7/10, budynek D | 18.00
Mocne uderzenie
Elżbieta Chojnacka , klawesyn
Roberto Fabricciani, flet

Program:
Jerzy Kornowicz, Kształty Żywiołów ( 2000)
Nicola Sani**, utwór na klawesyn, flet i taśmę; Roberto Fabricciani – flet
Francois Bernard Mâche, Korwar (1972)
Luc Ferrari, Wspólny program na klawesyn i taśmę (1972)
Graziane Finzi, Espressivo (1997)
Stephen Montague, Phrygian Tucket (1995)
Georgy Ligeti, Continuum (1968)

14.05.2011, KLUB PUZZLE | 21.00
Komputer zdalnie sterowany
Cykl Niewinni Barbarzyńcy / EKLEKTIK SESSION
Tom Mays, komputer, „Karlax”
Wu Wei, sheng
FAT BURNING: Radek Bednarz (Bond) bas, Przemek Gibki gitara, Paweł Konikiewicz klawisze/elektronika, Michał Muszyński perkusja

Niedziela 15.05

15.05.2011, Krakowska 180 | 11.00 – 13:00 / 14:00 - 16.00
Kursy Interpretacji Muzyki Elektroakustycznej
MOTUS
Denis Dufour, Jonathan Prager, Radek Knopp,

15.05.2011, KLUB PUZZLE | 13.00-15.00
Warsztaty z Tom Mays
„Karlax”

15.05.2011, Aula Zakładu im. Ossolińskich | godz. 17:30
Mistrz i elektronika
Meta Duo: Daniel Kientzy saksofony, Cornelia Petroiu, dźwięk

15.05.2011, Opera Wroclawska | godz. 19.00
Women in love
Cezary Duchnowski, Ogrod Marty
Opera kameralna na głos żeński, aktora, media elektroniczne i instrumenty
Dieter Kaufmann (1941) Klang.Raum.Frau (z wykorzystaniem tekstu Elfride Jelinek)

Poniedziałek 16.05

16.05.2011, Krakowska 180 |19:00
Akusmonium /1/1
Dźwięk przestrzenny
MOTUS/SYNTAX
Radek Knopp, saksofony , Marcus Speiser, perkusja, Jonathan Prager, projekcja dźwięku
Javier Alvarez, Temazcal [1984] na perkusję i audio fixed media
Guillaume Contré, Pour support audio [2005] na audio fixed media
Vincent Laubeuf, Creation [2011] na saksofon sopranowy, perkusję i live electronic
Regis Renouard Lariviére, Lacs na audio fixed media
Pierre Jodlowski, Collapsed [2007] na saksofon sopranowy, perkusję i live electronic
Lidia Zielińska, Expandata na werbel i taśmę

16.05.2011, Krakowska 180 | 21:30
Akusmonium /1/2
Dźwięk przestrzenny
MOTUS/SYNTAX
Radek Knopp, saksofony , Marcus Speiser, perkusja, Jonathan Prager, projekcja dźwięku

Christine Groult, La condition captive [2003] na audio fixed media
Jakub Sarwas, 10 [2011] na saksofon sopranowy, perkusję i live electronic
Annette Vande Gorn Ce qu a vu le vent d est [2003] 8 01 for audio fixed media
Denis Dufour Caravaggio [2000] 10 for audio fixed media
Luc Ferrari, Et tournent les sons dans la garrigue [1977] 25 40 version for saxophone soprano, percussion and live electronic

Wtorek 17.05

Akademia Sztuk Pięknych | 14.00- 20.00
Granie obrazami
« Slider Lab » , performance, warsztaty
Frederic Curien – Jean-Marie Dallet - Thierry Guibert - Christian Laroche

Politechniki Wrocławskiej Budynek C-13 (Serowiec )| w dniach 17-21.05.2011
Non stop słuchanie
Instalacja IterEter (ithernal/aethernal) – instalacja interaktywna
Marek Chołoniewski – koncepcja, przygotowanie i koordynacja
Peter Sych – ISA Harp
Jan Chołoniewski – programowanie Flash
Marcin Pączkowski – programowanie Max/MSP
Instalacja zawiera ponad 500 kompozycji elektroakustycznych i wideo

NIE MA 17.05.2011, Aula Zakładu Ossolineum| 17:00
Anna Kozera – skrzypce
Małgorzata Walentynowicz – fortepian

Program: Peter Ablinger (1959) Voices and Piano (1998–2010) Lech Wałęsa, Hanna Schygulla, Mother Teresa
Pierre Jodlowski (1971) Série Blanche (2007)
Marco Stroppa (1959) Traiettoria – cz. II Dialoghi (1984)
Andrzej Dobrowolski (1921–1990) Muzyka na taśmę magnetofonową i fortepian solo (1971–72)
Jean-Claude Risset (1938) Variants
Wojciech Ziemowit Zych (1976) Gest i puls
Wojciech Blecharz (1981) Phenotype
Kaija Saariaho (1952) Nocturne
Jagoda Szmytka (1982) nowy utwór

17.05.2011, Opera Wrocławska | 19:00
Akusmonium / 2/1
Dźwięk przestrzenny i inne historie
INA/GRM.
Pierre Jodlowski performance, B. De La Fuente performance
François Bayle " Toupie dans le ciel " , acousmatique
Pierre Jodlowski " Music, Violence and others stories", live electronic
Daniel Teruggi "Transmutations", acousmatique
Benjamin De la Fuente "Outside / Virage", live electronic
Eugeniusz Rudnik « Mobile »

17.05.2011, Opera Wrocławska | 21.00
Akusmonium /2/2
Dźwięk przestrzenny i performance
INA/GRM.
Glowicka elektronika, Małgorzata Walentynowicz fortepian,
Diego Losa, komputer,
Rewind performance, eRikm, performance

Bernard Parmeggiani "Captures éphémères", acousmatique.
Diego Losa + Rewind " performance pour Beatboxer et électronique"
Michel Redolfi " Micro Espaces 5808", acousmatique
Katarzyna Glowicka “Turbulence”,
ERIKM" " Performance", live electronic

Środa 18.05

18.05.2011, Aula Politechniki | 18.00
Leotronic
Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum, Ernst Kovacic dyrygent i skrzypce solo

18.05.2011, Aula Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeże Wyspiańskiego 27 | 19.00
Leotronic
Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum
Ernst Kovacic - dyrygent i skrzypce solo

Program:
Ryszard Osada (1972) nowy utwór (2011)
Wolfang Suppan (1966) Lakunen na 22 instrumenty smyczkowe i elektronikę (2011)
Pierre Boulez (1925) Anthémes II (1997)
Fausto Romitelli (1963-2004) The Nameless City na orkiestrę smyczkową (1997)
Milton Babbitt (1916-2011) Correspondences for string orchestra and synthesized tape (1967)

18.05.2011, Klub ETER| 22.00
MIMEO@MEN2011 Cykl Niewinni Barbarzyńcy
M.I.M.E.O.
Performance
Christian Fennesz, computer
Phil Durrant, computer
Cor Fuhler piano, electronics
Thomas Lehn, analogue synthesizer
Kaffe Matthews, amplified objects & live processing
Jerome Noetinger, electroacoustic devices
Gert-Jan Prins, FM modulations
Peter Rehberg, computer
Keith Rowe, tableguitar, electronics
Marcus Schmickler, computer
Rafael Toral, electroacoustic devices

Czwartek 19.05

19.05.2011, Synagoga pod Białym Bocianem| godz. 19:00
Więcej niż trzy kolory
Ensemble COURT CIRCUIT:
Jean Deroyer, conductor
Jérémie Fèvre, flute
Irina Dopont, oboe
Pierre Dutrieu, clarinet
Nicolas Miribel, violin
Alexis Descharmes, cello
Jean-Marie Cottet, piano
Eve Payeur, percussion
S. Imaï, La lutte bleue for vc and electronics (10 )
Tristan Murail, Winter Fragments for fl, cl, vl, vc, pno and electronics (13 )
Pierre Jodlowski, In & Out for vl, vc, electronics and dvd (15 )
B. de la Fuente, Pris de court for ob, cl, vl, vc, pno, perc and electronics (15 )
Wojciech Blecharz** nowy utwór

19.05.2011, KLUB PUZZLE | godz. 21:30
Z nawigatorem w poszukiwaniu dźwięków
Marek Chołoniewski - GPS Trans 12
Marek Chołoniewski – idea i koordynacja
Marcin Wierzbicki – programowanie
ImproArt
Tomasz Chołoniewski – perkusja
Rafał Drewniany – elektronika
Michał Dymny – gitara
Rafał Mazur – gitara basowa

Piątek 20.05

20.05.2011, Filharmonia Wrocławska |godz. 19.00
Smak dźwięku
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej
Jacek Kaspszyk dyrygent
Komputery i dźwięk IRCAM
Benoit Mudic computer designer, Clément Marie sound engineer, Martin Antiphon sound technician

B. Mantovani* "Le Livre des illusions",
S. Krupowicz** « Koncert komputerowy «
D. Jaskot*, Elecheveria
G. Ligeti, Lontano

20.05.2011, Aula Zakładu Narodowego im. Ossolińskich | godz. 21:30
Elektroniczne prądy powietrzne
Anna Petrini – flet basowy, Paetzold contrabas recorder
Fabrice Jünger –flet, Michał Moc – akordeon i computer
Pierre Jodlowski sound projection
Program:
Simon Steen-Andersen , Next to beside besides 4 (2011)
version for contrabass recorder and amplification
Dominik Karski, Superb Imposition 11 (2010) for amplified contrabass recorder
Oscar Bianchi, Crepuscolo 16 (2004) for contrabass recorder and live electronics
Michał Moc *, new piece

Pierre Jodlowski Limite Circulaire for flute &electronics
Edgar Guzman, Untitled

Sobota 21.05

21.05.2011, BROWAR MIESZCZAŃSKI / ARSENAŁ | godz. 17:00
Paweł Hendrich / Digit All Love

NODION Plus
Paweł Hendrich – komputer
Jakub Jernajczyk – wizualizacja
Elżbieta Woleńska – flet, komputer
Michał Siciński – klarnet, komputer
Kuba Badach – wokal, komputer

Digit All Love ensemble
Natalia Grosiak – wokal
Maciek Zakrzewski – samples, electronics
Radek Bednarz – bass & modulation
Michał Muszyński – drums & loops
Wojciech Orszewski – guitar & efx
Olga Kwiatek - violin
Rafał Zalech - viola
Olga Kończak - cello

21.05.2011, BROWAR MIESZCZAŃSKI, ul. Hubska 44-48 | godz. 20:30
Eivind Aarset "Sonic Orchestra"
Eivind Aarset - gitara, elektronika / guitar, electronics
Wetle Holte - perkusja /drums
Erland Dahlen - perkusja / drums
Audun Erlien - bass / bass
Björn Charles Dreyer - gitara / guitar
Tord Knudsen - wizualizacje / visuals
Johnny Skalleberg - inżynier dzwieku / sound

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.



tel. (71) 343 85 28,
fax (71) 342 89 80,
e-mail: men@nfm.wroclaw.pl

 


Dyrektor generalny: Andrzej Kosendiak
Dyrektor artystyczny: Elżbieta Sikora

Filharmonia Wrocławska
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19

dodaj komentarz

Wrocław hotele & apartamenty | restauracje | knajpy, kluby & lokale
sklepy | rozrywka | galerie i muzea | usługi & serwisy

turystyka
| mapa | miasto | niusy | nauka
info | eventy | forum | galeria | pogoda

e-wroclaw.com 2007-2014 | Wrocław Polska Przewodnik | wszystkie prawa zastrzeżone
Lifeboat Limited. UK Registered Company No. 5351515