Wrocław Niusy

niusy home
spis wiadomo�ci

Helios Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Od 31 sierpnia we Wrocławiu działa nowe, artystyczne kino – Helios Nowe Horyzonty. Kino, które do tej pory gościło widzów festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, od września pokazuje tylko artystyczny, ambitny i eksperymentalny repertuar, rezygnuje z popcornu , głupawych amerykańskich komedii i hollywoodzkich megaprodukcji. W programie znajdzie się natomiast m.in. przegląd kina niemieckiego i koreańskiego, transmisje na żywo z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku, American Film Festival i retrospektywa filmów Wernera Herzoga.

W październiku ruszają zajęcia Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, Akademii Polskiego Filmu i Akademii Filmowej, prezentującej historię kina światowego. To programy edukacyjne, skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także dla studentów. Ci ostatni zajęcia odbywające się w ramach kursu będą mogli dołączyć do programu swoich studiów jako dodatkowy fakultet. W projekcie bierze udział m.in. Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Kino jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, zarządzane jest przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, a dyrektorem artystycznym kina jest Roman Gutek, organizator festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

Source: a.k.

01.09.2012
 


Devils Wrocław poszukuje zawodników
Drużyna futbolu amerykańskiego Devils Wrocław prowadzi dwie rekrutacje. Pierwsza akcja rekrutacyjna ma na celu pozyskanie młodych zawodn...


Klubo-Kawiarnia PRL

reviewed on 01.10.2023
"Dramat mało powiedziane. Ochroniarze gotowi tylko na bijatykę i przygotowano w rękawice bokserskie niech się wyzywają na ringu A nie na..."
napisz w�asn� opini�


Wrocław - dojazd
Wrocław - komunikacja
wyszukiwarka