Wrocław Niusy

niusy home
spis wiadomości

Helios Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Od 31 sierpnia we Wrocławiu działa nowe, artystyczne kino – Helios Nowe Horyzonty. Kino, które do tej pory gościło widzów festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, od września pokazuje tylko artystyczny, ambitny i eksperymentalny repertuar, rezygnuje z popcornu , głupawych amerykańskich komedii i hollywoodzkich megaprodukcji. W programie znajdzie się natomiast m.in. przegląd kina niemieckiego i koreańskiego, transmisje na żywo z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku, American Film Festival i retrospektywa filmów Wernera Herzoga.

W październiku ruszają zajęcia Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, Akademii Polskiego Filmu i Akademii Filmowej, prezentującej historię kina światowego. To programy edukacyjne, skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także dla studentów. Ci ostatni zajęcia odbywające się w ramach kursu będą mogli dołączyć do programu swoich studiów jako dodatkowy fakultet. W projekcie bierze udział m.in. Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Kino jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, zarządzane jest przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, a dyrektorem artystycznym kina jest Roman Gutek, organizator festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

Source: a.k.

01.09.2012
 


Devils Wrocław poszukuje zawodników
Drużyna futbolu amerykańskiego Devils Wrocław prowadzi dwie rekrutacje. Pierwsza akcja rekrutacyjna ma na celu pozyskanie młodych zawodników...


Setka Bar Polski Ludowej

reviewed on 01.03.2019
"Super klimat i zawsze miłe towarzystwo :) ..."
napisz własną opinię


Wrocław - dojazd
Wrocław - komunikacja
wyszukiwarka